Tour overview

Dâhil olanlar

 • Otellerde 2 gece konaklama
 • Otelde açık büfe 2 sabah kahvaltısı
 • Otelde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği
 • Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir.)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Araç içi İkram
 • 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil değil

 • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)
 • Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
 • Öğle yemekleri

1. Gün Planı

Şehir/Bölge: Çeceva - Haremtepe - Ayder Yaylası - Huser Yaylası

Değerli konuklarımız;

09:00’da Trabzon havalimanında ki buluşmamızın ardından araç içi ikramlarımız eşliğinde Butik Yayla Turu için yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durak noktamız Karadeniz denilince akıllara gelen çay hakkında bilgi almak için Araklı’da bulunan Çay Fabrikası olacak. Yetkililerle fabrika içini gezip çay hakkında bilgi aldıktan sonra Sürmene’nin meşhur bıçaklarını görmek için yol üzerinde bulunan bıçak reyonlarına doğru devam edeceğiz. Bıçaklar hakkında ustasından bilgi aldıktan sonra alışveriş yapabilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. Zamanın sona ermesinin ardından kahvaltı için anlaşmalı olduğumuz restoranda ortalama 45 dakikalık bir mola vereceğiz. Yemeğimizi yiyip çaylarımızı yudumladıktan sonra Kenan amca ve Fatma teyzenin uzun uğraşları sonucunda Çayeli’nde muhteşem bir güzelliğe ev sahipliği yapan reklam çekimlerinde sıkça kullanılan Çay tarlası ile meşhur Çeçeva (Haremtepe) köyü gizli bahçeyi ziyaret edeceğiz. Özenerek yapılmış organik çay tarlamızda en güzel fotoğrafları çekebilirsiniz. Bölge hakkındaki bilgilendirmenin ardından rehberiniz sizlere fotoğraflarınızı çekebilmeniz için zaman tanıyacaktır. Anılarımıza bir yenisi ekledikten sonra vakit kaybetmeden hareket ederek Ardeşen ilçesine geliyoruz buradan 3900 rakımdaki Kaçkar Dağlarını fark edebilirsiniz artık Fırtına Vadisi’nin yanından dere sesi eşliğinde yaylalara doğru tırmanmaya başlayabiliriz. Rize’ye özgü kendir ipliğinden yapılmış yazları serin kışları sıcak tutma özelliğine sahip Rize bezlerini inceleyebileceğimiz ayrıca hediyelik eşya satın alma imkânı bulabileceğiniz Rota Rize Bezlerinde mola veriyoruz. Kaçkar Dağları’nın çam ormanlarıyla kaplı, yaz aylarında ayrı, kış aylarında ayrı, bahar aylarında ise tarif edilemeyecek kadar güzel olan Ayder Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. Yaylaya varışımızın ardından otelimize yerleşiyor ve yeşillerin arasından süzülen tulum sesi eşliğinde siz değerli misafirlerimizle huzurun doruk noktasına ulaşıyoruz. Akşam saatlerinde bulutların üzerinde gün batımını izlemek için Huser Yaylası yolculuğumuza başlıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde güneşin kayboluşunu izliyor ve günümüzü sonlandırarak tatlı bir yorgunlukta otelimizde istirahat ediyoruz.
Kahvaltı: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Öğle Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Konaklama Oteli: Ayder Resort Otel vb. oteller

2. Gün Planı

Şehir/Bölge: Şenyuva Köprüsü - Zilkale - Palovit Şelalesi - Şimşir Ormanları - Badara Yaylası - Gito Yaylası

Değerli misafirlerimiz;

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak Gito – Badara Yaylası turu için yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız muazzam bir boğaza inşa edilen yaklaşık 1250 taştan yapılan ve deve kuşu yumurtası ile sıvanan meşhur Şenyuva Köprüsü olacak. Bölgedeki rehber bilgilendirmesinin ardından anılarınıza bir yenisini daha ekleyeceğiniz fotoğraflarınızı çekebilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. Zamanımızın dolmasının ardından kimler tarafından yapıldığı bilinmeyen, zamanında ticaret noktası üzerinde bulunan ve haberleşme kalesi olarak bilinen Zilkale’yi ziyaret edeceğiz. Bölgedeki mola süremiz ortalama 30 dakika olacaktır. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Palovit şelalesini ziyaret edeceğiz ve ardından bölgede nadir bulunan Şimşir Ormanlarına doğru yola çıkacağız. Rehber bilgilendirmesinin ardından fotoğraf çekimi için serbest zamanınız olacaktır. Daha sonrasında Badara Yaylası ziyaretimiz için çam ormanları içinden yolculuğumuza devam ediyoruz. Badara yaylasındaki ziyaretimizi de tamamladıktan sonra bulutların dağlarla birleştiği, yeşilin ve mavinin komşu olduğu Gito Yaylasına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra bulutların üzerinde süzülen tulum sesi ile kendimizi doğanın ellerine bırakıyoruz.
Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Konaklama Oteli: Gito Dağ Konukevi vb. oteller

3. Gün Planı

Şehir/Bölge: Pokut Yaylası - Sal Yaylası
Değerli misafirlerimiz;

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından aracımızda toplanarak Pokut – Sal turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz. Kaçkarlar’ın en iyi terası konumunda bulunan Pokut yaylasına varıyor ve eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz. Yayladaki süremiz ortalama 1 buçuk saat olacaktır. Zamanın dolmasının ardından ortalama 25 dakika sürecek olan doğa yürüyüşüne başlıyor ve sal yaylasına varıyoruz. Sal yaylasındaki bilgilendirmenin ardından ortalama 1 saat sürecek olan serbest zamanımız başlamaktadır. Zamanın dolmasının ardından Çamlıhemşin’e gidiyor ve rafting yapmak isteyen misafirlerimizle fırtına deresi üzerinde rafting etkinliğine katılarak adrenalinin doruk noktasına ulaşıyoruz. Etkinliğimizi tamamladıktan sonra geri dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam yemeği olarak Çayeli’nin meşhur kuru fasulyesinin tadına baktıktan sonra turumuzu sonlandırıyor ve Trabzon’a varıyoruz.
Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Konaklama Oteli: Bu gece otel konaklaması yoktur.