Tour overview

Kapadokya, 60 milyon yıl önce ErciyesHasandağı ve Göllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölgedir. Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları’nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine evler, kiliseler ve manastırlar oymuş bunları fresklerle süsleyerek binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya’nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu‘nun da önemli kavşaklarından biridir.

Dâhil olanlar

  • - Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı

Dahil değil

  • - Tüm Öğle Yemekleri
  • - Tüm Özel Harcamalar
  • - Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • - Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  • - Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • - İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği
Download pdf brochure

1. Gün Planı

Şehir/Bölge: Trabzon - Nevşehir

Değerli misafirlerimiz,

20.00 Trabzon Rana Travel Ofisi önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.

2. Gün Planı

Şehir/Bölge: Kaymaklı Yeraltı Şehri - Uçhisar Kalesi - Paşabağları - Ürgüp

Değerli misafirlerimiz,

Kahvaltımızı yapmak için anlaşmalı olduğumuz restoranımızda ortalama 45 dakikalık bir mola vereceğiz. Mola süresinin dolmasının ardından turumuzun ilk durağı Kaymaklı Yer Altı Şehri olacak. Bölgedeki rehber bilgilendirmesinin ardından fotoğraf çekimi için de zamanınız olacaktır. Zamanın dolmasının ardından Güvercinlik Vadisini ziyaret etmek için araç içi anlatımlarımız eşliğinde gezimize devam edeceğiz. Bölge hakkındaki bilgilendirme ve fotoğraf molasının ardından Uç Hisar Kalesini panoramik olarak görecek ve öğle yemeğimizi yemek için anlaşmalı olduğumuz restoranımıza gideceğiz. Yemek için mola süremiz 45 dakika olacak. Mola süresinin dolmasının ardından peri bacalarını görmek üzere Paşabağ’a doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Peri Bacalarında güzel fotoğraf kareleri aldıktan sonra çanak-çömlek atölyesini ziyaret etmek için gezimize devam edeceğiz. Bölgeye vardığımızda ustasından bilgi alarak çömlek yapılışını izleyeceğiz ve alışveriş yapabilmeniz için sizlere zaman tanıyacağız. İsteğe bağlı alışverişimizin ardından Ürgüp’e doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Gezimizin birinci gününü tamamlayacağız ve otele doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Akşam yemeğinin ardından odalarınızda istirahat edebilirsiniz.

Kahvaltı: Kapadokya'da alınacaktır. (Dahil Değildir)
Öğle Yemeği: Kapadokya’da alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)

3. Gün Planı

Değerli misafirlerimiz;

Otelde alacağımız kahvaltı öncesi dileyen misafirlerimiz ekstra balon turu, ATV turu veya deve turu ekstra etkinliklerine katılabilirler. Açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de göreceğiz. Ihlara vadisindeki gezimizi tamamladıktan sonra Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan göreme Açık Hava Müzesini ziyaret etmek üzere yolculuğumuza devam edeceğiz. Göreme Açık Hava Müzesi ziyaretimizde rehberimiz her yerde olduğu gibi burada da sizlere güzel bilgiler aktaracaktır. Güzel anılarınıza bir yenisini daha eklemek için fotoğrafları ihmal etmemenizi öneririz. Göreme Açık Hava Müzesindeki zamanın sona ermesinin ardından Asmalı Konak’a uğruyoruz. Buradaki zamanımızın dolmasının ardından Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle farklı bir organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

NOT: Tur süresi 2 gün 1 gecedir. Yolda geçirilecek süre GÜN olarak sayılmamıştır.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Kapadokya'da alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Dahil Değildir)
Konaklama Oteli: Bu gece otel konaklaması yoktur.

Download pdf brochure

Google Maps API Key is not set. You can add your Google Maps API Key under Easy Tours > Settings options panel. If you do not have one yet then create by clicking here.

Download pdf brochure