Tour overview

Dâhil olanlar

 • Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Otelde 2 Gece konaklama
 • Otelde 2 Sabah Kahvaltısı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası

Dahil değil

 • Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

1. Gün Planı

Şehir/Bölge: Trabzon - Gaziantep

Değerli misafirlerimiz,

Trabzon’dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Gaziantep’e varıyoruz.

2. Gün Planı

Şehir/Bölge: Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi - Gaziantep Kalesi - Bakırcılar Çarşısı – Tahmis Kahvesi

Değerli misafirlerimiz,

İsteğe bağlı sabah kahvaltımızın ardından Antep gezimize Dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Gaziantep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Ardından otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Öğle Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Konaklama Oteli: Gaziantep şehir otelleri vb. oteller

3. Gün Planı

Şehir/Bölge: Antakya Arkeoloji Müzesi - Saint Pierre Kilisesi - Habibi Neccar Camii - Sarimiye Camii - Ortodoks Kilisesi - Protestan Kilisesi - Adana Sabahcı Camii- Taş Köprü

Değerli misafirlerimiz,

Otelden alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Hatay’ı gezmeye başlıyoruz. Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, Şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları olan ve son zamanlarda dizileri ile de ünlenen Antakya’ya hareket ediyoruz. İlk olarak dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi, gezimiz sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz.Öğle yemeğimizi yemek üzere Antakya mutfağının yöresel örneklerini bulabileceğimiz önceden belirlediğimiz restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek molamızın ardından, Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi ve Sarimiye Camii, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi ziyareti. Tarihi uzun çarşıda serbest alışveriş zamanı. Antakya kalesinden Antakya’nın panoramik seyrinden sonra.Adanaya doğru yolculuğumuz başlıyor. İlk olarak sabancı camii gördükten sonra. Seyhan Nehri üzerinde ki Taş köprüye doğru yolculuğumuz oluyor. Gezinin ardından Konaklama için otelimize geçiyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Konaklama Oteli: Bu gece otel konaklaması yoktur.

4. Gün Planı

Şehir/Bölge: Tarsus - Kleopatra Kapısı - St. Paul Kuyusu - Tarsus Evleri - Nusret Mayın Gemisi - Tarsus Şelaleri - Yedi Uyurlar Mağarası (Eshab-ı Keyf Mağarası) - Mersin Kanlı Divane - Cennet Cehennem Mağarası

Değerli misafirlerimiz,

Otelden alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Gezimizin ilk durağı Tarsus merkeze varıyoruz. Merkezde Kleopatra Kapısını otobüs içerisinden görüyor ve fotoğraflıyoruz. Doğduğu yerin Tarsus olduğuna inanılan ve Hristiyanlığın yayılmasında önder kabul edilen, St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Akabinde eski Tarsus sokaklarında geziyor, mimarisiyle isim yapmış Tarsus evlerini fotoğraflıyoruz ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Sonraki gezi noktamız Türk tarihinde büyük yere sahip, Çanakkale Savaşı’nın unutulmazlarından, restore edilmiş Nusret Mayın Gemisini geziyoruz daha sonra Eshab-ı Keyf Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıt Mir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz . Daha sonra Mersin’e hareket edip isteğe bağlı öğle yemeğimizi alıyoruz daha sonra Kanlı Divane Antik Kenti'ne varıyoruz. Kaya Kabartmaları, Kiliseler, Ölüm Kulesi, Mezar yapıları ve diğer anıtsal eserleri geziyoruz. Ardından Cennet - Cehennem Mağarasını ziyaret edip turumuzu sonlandırıyoruz. Gece Yolculuğumuzun ardından Trabzon’a hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Konaklama Oteli: Bu gece otel konaklaması yoktur.