Tour overview

GitoRize ilinin, Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir yayladır. Çat vadisinde bulunan yayla 2070 rakımda bulunmaktadır. İlçe merkezine 31 km uzaklıkta bulunmaktadır.

 

Gito Turunda Gezilecek Yerler
▪️Eskitoğlu Şelalesi (Kahvaltı)
▪️Sürmene Akif Usta Bıçakçısı
▪️Rota Rize Bezleri
▪️Zipline Etkinliği
▪️Salıncak Etkinliği
▪️Firtina Deresi
▪️Şenyuva Köprüsü
▪️Zil Kalesi
▪️Gito Yaylası
▪️Badara Yaylası
▪️Şimşir Ormanı

Dâhil olanlar

  • Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Rehberlik Hizmeti

Dahil değil

  • Tüm Öğle Yemekleri
  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Tüm Özel Harcamalar
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Kişisel Harcamalar

TUR PLANI

Şehir/Bölge: Sürmene Bıçak Fabrikası - Rota Rize Bezleri - Zipline - Salıncak - Fırtına Vadisi - Fırtına Deresi - Şenyuva Köprüsü - Zilkale - Gito Yaylası - Badara Yaylası - Şimşir Ormanları

Değerli misafirlerimiz;

Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi anlatımlarımız eşliğinde Gito Yaylası yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durak noktamız Sürmene’nin meşhur bıçaklarını görmek için yol üzerinde bulunan Sürbisa Bıçak Satış Mağazası olacak. Satış mağazası ziyaretimiz ve isteğe bağlı alışverişimizin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Daha sonrasında kahvaltı ve çay molası için anlaşmalı restoranımızda 45 dakikalık bir mola vereceğiz. Mola süremizin bitişinin ardından bir sonraki durağımız Rize bezlerini göreceğiz Rize bezleri satış mağazası olacak. Ziyaretimizin ve isteğe bağlı alışverişimizin ardından fırtına deresini görmek ve zipline etkinliğine katılmak için anlaşmalı tesisimizde 30 dakikalık bir molamız olacak. Coşkulu akan Fırtına Deresi üzerinde zipline aktivitesine katılıp fotoğraflarımızı çektikten sonra muazzam bir boğaza inşa edilen yaklaşık 1250 taştan yapılan ve deve kuşu yumurtası ile sıvanan meşhur Şenyuva köprüsünü ziyaret etmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Şenyuva köprüsündeki mola süremiz 20 dakika olacak. Ziyaretimizin ardından kimler tarafından yapıldığı bilinmeyen, zamanında ticaret noktası üzerinde bulunan ve haberleşme kalesi olarak bilinen Zil Kale’yi ziyaret edeceğiz. Mola süremiz 30 dakika olacaktır. Mola süresinin son ermesinin ardından bölgede nadir bulunan Şimşir Ormanlarını ziyaret edeceğiz. Rehber bilgilendirmesinin ardından bölge ziyareti ve fotoğraf çekimi için serbest zamanınız olacaktır. Daha sonrasında bulutların dağlarla birleştiği, yeşilin ve mavinin komşu olduğu Gito Yaylasına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yayladaki süremiz ortalama 1 buçuk saat olacaktır. Gito Yaylası ziyaretimizin ardından Badara Yaylasına doğru yolculumuza devam ediyoruz. Badara yaylası ziyaretimizin ardından dönüş yoluna geçiyoruz. Badara Yaylasından çıkış saatimiz tahmini 18:00’dır.