Tour overview

Erzincan (ErmeniceԵրզնկա ErzngaZazacaErzıngan), Türkiye‘de Doğu Anadolu Bölgesi‘nde, Erzincan ilinin merkez ilçesidir.

Şehir tarihte Mengüçlü Beyliği‘ne başkentlik yapmıştır.[1] Doğusunda Çayırlı ve Üzümlü, batısında Kemah, kuzeybatısında Refahiye ilçeleri, kuzeyinde Gümüşhane, güneyinde Tunceli illeriyle komşudur.

Dâhil olanlar

 • Otellerde 1 gece konaklama
 • Otelde açık büfe 1 sabah kahvaltısı
 • Otelde açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
 • Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Zorunlu seyahat sigortası

Dahil değil

 • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)

1. Gün Planı

Şehir/Bölge: Erzincan - Girlevik Şelalesi - Bakırcılar Çarşısı - Kemah - Kemaliye

Değerli misafirlerimiz,

Sabah saat 07:00 da Erzincan’a doğru yolculuğumuz başlıyor, yaklaşık 3.5 saatlik yolculuğumuzun ardından Erzincan’a varıyoruz. Ve bölgenin meşhur Et dönerini tatmak için misafirlerimize serbest zaman veriyoruz, öğle yemeğimizin ardından Bakırcılar çarşısına güzel bir şehir yürüyüşü gerçekleştiriyoruz, Peynir almaları için misafirlerimize vakit veriyoruz ve Girlevik (Çağlayan) Şelalesine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber misafirlerimizin fotoğraf çekilebilir Şelalede verilen serbest zamanın ardından Kemaliye’deki otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Öğle Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Konaklama Oteli: Erzican şehir otelleri vb. oteller

2. Gün Planı

Şehir/Bölge: Kemaliye Doğa Ve Tarih Müzesi - Karanlık Kanyon Tekne Turu - Tatatu Çiftliği - Lökhane - Sıra Konak Köyü - Apçağa Köyü - Bekir Taştan Evi

Değerli misafirlerimiz,

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ismi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ ne aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak TÜBİTAK tarafından desteklenen, Prof. Dr. Ali Demirsoy Tarihi Müzesi’nde bilimsel bir geziye çıkıyoruz. Ardından dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan, Karanlık Kanyon’da, tekne gezisi yapıyoruz. Muhteşem bir eko sisteme sahip Karanlık Kanyon’da yapacağımız tekne gezisi sonrası, YALÇINER TaTuTa (tarım–turizm–takas) Çiftliğine hareket ediyoruz. Çiftlik gezisi sonrası tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında, lök tatlısı tadımı için Lökhane’ye gidiyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, Kadı Gölü, Seytali Parkını geziyoruz. Sıra Konak Köyü gezimizin ardından, Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında, inanılmaz bir azimle yapılan Kayabaşında 85 basamakla çıkılan Bekir Taştan Evini hayranlıkla ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
Öğle Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Yol üzerindeki tesiste alınacaktır. (Dahil Değildir)
Konaklama Oteli: Bu gece otel konaklaması yoktur.