Tour overview

Çamlıhemşin İlçesi’nde 1884 metre rakımda bulunur. Yayla daha çok gurbetçiler tarafından yaz aylarında ziyaret edilmektedir. Konaklama imkanı bulunan yaylanın geleneksel yayla evleri de ilgi çekicidir. Elevit Yaylası, horonları ile ünlü olması nedeniyle Ağustos aylarında yapılan şenlikleri ile de dikkat çeker. Başta yaban keçisi olmak üzere Karadeniz’e özgü diğer yabani hayvanlar da bulunur.

Dâhil olanlar

  • Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Rehberlik Hizmeti

Dahil değil

  • Tüm Öğle Yemekleri
  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Tüm Özel Harcamalar
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Kişisel Harcamalar

TUR PLANI

Şehir/Bölge: Sürmene Bıçak Fabrikası - Rota Rize Bezleri - Zipline - Salıncak - Fırtına Vadisi - Fırtına Deresi - Çinciva Köyü - Şenyuva Köprüsü - Zilkale - Çat Vadisi - Palovit Şelalesi - Şimşir Ormanları - Kılanç Köprüsü - Elevit Yaylası

Değerli misafirlerimiz,

Kalkış noktalarından siz misafirlerimizi karşıladıktan sonra araç içi anlatımlarımız eşliğinde Elevit Yaylası yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durak noktamız Sürmene’nin meşhur bıçaklarını görmek için yol üzerinde bulunan Sürbisa Bıçak Satış Mağazası olacak. Satış mağazası ziyaretimiz ve isteğe bağlı alışverişimizin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Daha sonrasında kahvaltı ve çay molası için anlaşmalı restoranımızda 45 dakikalık bir mola vereceğiz. Mola süremizin bitişinin ardından bir sonraki durağımız Rize bezlerini göreceğiz Rize bezleri satış mağazası olacak. Ziyaretimizin ve isteğe bağlı alışverişimizin ardından fırtına deresini görmek ve zipline etkinliğine katılmak için anlaşmalı tesisimizde 30 dakikalık bir molamız olacak. Coşkulu akan Fırtına Deresi üzerinde zipline aktivitesine katılıp fotoğraflarımızı çektikten sonra muazzam bir boğaza inşa edilen yaklaşık 1250 taştan yapılan ve deve kuşu yumurtası ile sıvanan meşhur Şenyuva köprüsünü ziyaret etmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz. Şenyuva köprüsündeki mola süremiz 20 dakika olacak. Ziyaretimizin ardından kimler tarafından yapıldığı bilinmeyen, zamanında ticaret noktası üzerinde bulunan ve haberleşme kalesi olarak bilinen Zil Kale’yi ziyaret edeceğiz. Mola süremiz 30 dakika olacaktır. Mola süresinin son ermesinin ardından bölgede nadir bulunan Şimşir Ormanlarını ziyaret edeceğiz. Şimşir Ormanları gezisinden sonra Çat vadisi boyunca yolumuza devam ediyoruz. Palovit şelalesini ziyaret ediyoruz. 20 dakika serbest zaman verildip fotoğraf çekimleri yapıldıktan sonra sonraki durağımız Kılanç Köprüsü olacaktır. 10 dakikalık serbest zamanın ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Son durağımız olan Elevit yaylasına varıyoruz. Yaklaşık olarak 1 saatlik serbest zaman ve fotoğraf molasının ardından Trabzon'a dönüş yoluna geçiyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuzun ardından Trabzon’a varıyoruz.